ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Wybór klimatyzacji - dlaczego lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, zamiast kupować klimatyzator w markecie?

Klimatyzacja przestała kojarzyć się Polakom z towarem luksusowym. Na jej montaż decyduje się w naszym kraju coraz więcej osób. Niezwykle kuszące dla klientów są ostatnimi czasy klimatyzacje sprzedawane w dużych marketach budowlanych. Ich niska cena skutecznie przyciąga kupujących, którzy pragną, by w ich domach panowała idealna temperatura. Czy klimatyzacje z marketu są jednak warte swej ceny? Dlaczego zamiast nich lepiej skorzystać z pomocy specjalistów z firm zajmujących się montażem klimatyzacji?

Niekwestionowaną zaletą klimatyzacji dostępnym w supermarketach jest ich cena. To właśnie ona sprawia, że wiele osób daje namówić się na zakup tego typu w sprzętu w znanych sieciówkach. Specjaliści przestrzegają jednak – klimatyzacje z marketów najczęściej nie należą do sprzętów wysokiej jakości. Zobacz, dlaczego lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, niż decydować się na samodzielny zakup klimatyzatora w popularnym sklepie. Przeczytaj konieczni, jeśli myślisz o instalacji klimatyzacji w swoim domu!

Jakość wykonania

Największą wadą wskazywaną przez wiele osób w klimatyzatorach z marketów, jest ich jakość wykonania. Urządzenie, które trafia na sklepowe półki, zostało wykonane hurtowo i niestety ma to wpływ na wykończenie sprzętu. Tu należy wręcz przypomnieć o starej i dobrze znanej zależności cena = jakość. Kupując najtańszy sprzęt z marketu, nie powinniśmy się spodziewać klimatyzacji wykonanej w solidny sposób. Oczywiście niska jakość wykończenia urządzenia może mieć ogromny wpływ na jego pracę (np. na głośność lub wydajność).

Brak autoryzowanego serwisu

Niestety zdarza się, że klimatyzacje ulegają popsuciu. W przypadku zakupu tego urządzenia w markecie nie mamy możliwości wezwania autoryzowanego serwisu, który w razie awarii przyjedzie do naszego domu i na miejscu zbada, co zakłóca pracę sprzętu. Oprócz tego bardzo trudno o części zamienne, mogące w wielu przypadkach uratować nas przed wymianą całego klimatyzatora.

Niewłaściwe przechowywanie

Często zdarza się, że klimatyzatory z marketów były przed wystawieniem na półkę sklepową przechowywane w niewłaściwy sposób. To zaś może mieć niezwykle istotny wpływ na późniejszą pracę sprzętu oraz na jego awaryjność. Ta swoją drogą jest spora w porównaniu ze sprzętem, który mogą nam zaproponować profesjonalni doradcy. Kwestią wątpliwą jest również sposób transportowania klimatyzatorów. Choćby z tego względu warto zastanowić się, czy pomysł zakupu tego urządzenia w supermarkecie jest dobrym pomysłem.

Brak fachowej obsługi

Zakup klimatyzatora może wydawać się bardziej skomplikowany, niż mogłoby się to początkowo wydawać. Wybierając sprzęt ze sklepu nie mamy co liczyć na fachową pomoc w wyborze odpowiedniego modelu itp. Specjaliści natomiast doskonale podpowiedzą nam, jaki typ klimatyzatora doskonale sprawdzi się w naszym domu. Polecą nam oni idealny model pod kątem poboru prądu, głośności pracy oraz mocy.