ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Klimatyzacja w gabinecie lekarskim.

Gabinety lekarskie, dentystyczne, przychodnie i inne pomieszczenia, gdzie na pierwszym miejscu jest ochrona zdrowia pacjenta, determinują stworzenie w nich odpowiednich warunków. Podczas zeszłorocznych upałów, ulgę można było znaleźć właśnie w klimatyzowanych pomieszczeniach. W miejscach, gdzie klimatyzacji nie było, ciężko nie tylko o czekanie na swoją kolej, ale tym bardziej na pracę. Podpowiadamy, dlaczego warto zamontować klimatyzację w gabinecie lekarskim.

Dlaczego warto zamontować klimatyzację w gabinecie lekarskim?

Lekarze, prowadzący prywatne gabinety, mają ten komfort, że mogą je modernizować, poprawiając tym samym jakość swojej pracy i wizyt pacjentów. Urządzając pomieszczenie, w którym mają być przyjmowani pacjenci, warto wziąć pod uwagę nie tylko najważniejszy sprzęt niezbędny do przeprowadzania badań, ale również montaż klimatyzacji. Dlaczego?

1. Montaż klimatyzacji w gabinecie lekarskim podwyższa jego prestiż. Pacjenci, zwłaszcza w upalne dni chętniej przyjdą do klimatyzowanego gabinetu, aniżeli takiego, gdzie powietrze po prostu nie przepływa.

2. Zwiększa się również komfort stałych pacjentów, którzy regularnie odwiedzają gabinet, np. podczas konsultacji stomatologicznych.

3. Przyjemniej pracuje się również lekarzowi, który może maksymalnie skupić się na wykonywanych obowiązkach.

4. Podwyższa się komfort pracy innych osób – np. w rejestracji.

Klimatyzatory w gabinetach lekarskich musi wyróżniać kilka cech. Przede wszystkim będzie to wysoki stopień filtracji powietrza, zwłaszcza w gabinetach dentystycznych, czy u alergologa. Niezbędne jest zastosowanie filtrów wchłaniających kurz i antyalergicznych, a także tych, które neutralizują przykre zapachy. Wskazane jest też regularne, nawet comiesięczne czyszczenie urządzenia przez wyspecjalizowany serwis, co przedłuży żywotność urządzenia i przyczyni się do jego wzorowej pracy.

Na koniec bardzo istotną sprawą jest to, aby klimatyzacja posiadała atest higieniczny PZH, który pozwala na użytkowanie urządzenia w ośrodkach służby zdrowia.

Używając klimatyzacji w gabinecie lekarskim należy pamiętać też o podstawowej zasadzie – utrzymania temperatury na takim poziomie, aby różnica w pomieszczeniu i na zewnątrz nie była zbyt duża.