ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Klimatyzator kasetonowy

Urządzenie kasetonowe są bardzo popularne w biurach gdzie mamy sufit podwieszany.
Dzięki budowie klimatyzatora, na suficie widzimy tylko przedni panel, natomiast reszta klimatyzatora schowana jest powyżej.
Urządzenia kasetonowe najczęściej są czterostronne, co oznacza, że nadmuchują powietrze z każdej strony choć zdarzają się również klimatyzatory kasetonowe jednostronne. Takie rozwiązanie posiada np. klimatyzacja Mitsubishi, Samsung oraz LG.
Wracając jednak do klimatyzacji kasetonowej czterostronnej. Aby zamontować takie urządzenie potrzebna jest około 30 centymetrowa przestrzeń nad sufitem i miejsce na agregat zewnętrzny. Sterownie takiego urządzenia odbywa się za pomocą sterownika bezprzewodowego lub naściennego, połączonego przewodem z klimatyzatorem. Zasilenie elektryczne podłączone jest do agregatu a stamtąd  przewodami sterującymi zasilana jest jednostka wewnętrzna. Urządzenia klimatyzacyjne kasetonowe standardowo wyposażone są w pompki skroplin dzięki czemu możemy w miarę swobodnie odprowadzić skropliny.
Moc chłodnicza urządzeń kasetonowych zaczyna się od 2,5 kW,  taki klimatyzator stosujemy w małych pomieszczeniach biurowych np. 20 m², 5 kW np. do 50 m², a kończy na 14 kW. Urządzenia o wysokiej mocy chłodniczej stosuje się do dużych powierzchni, lub pomieszczeń o wysokim zapotrzebowaniu na moc chłodniczą.
Przy doborze mocy chłodniczej klimatyzatora wyznacznikiem jest powierzchnia, ilość osób, urządzenia, nasłonecznienie.
Polecamy kontakt z nami w celu potwierdzenie prawidłowego doboru.
Chętnie Państwu bezpłatnie pomożemy.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z wykonanych przez nas montaży.