ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Klimatyzacja jest zdrowa, jeśli jej odpowiednio używasz!

Klimatyzacja jest zdrowa, jeśli jej odpowiednio używasz!

Wśród osób, które myślą o montażu klimatyzacji w domu czy biurze pojawia się sporo wątpliwości, czy aby jej używanie jest dobre dla zdrowia i samopoczucia. Tymczasem wystarczy przestrzeganie kilka zasad, które je zapewnią.

Dostosuj temperaturę do warunków panujących na zewnątrz

Głównym zadaniem klimatyzacji, na które zwracają uwagę klienci, jest chłodzenie pomieszczenia. Przyjemna temperatura nie tylko wpływa dobrze na pracę w biurze, ale również na funkcjonowanie po pracy, jeśli zdecydujemy się na jej montaż w domu czy mieszkaniu. Warto jednak pamiętać o ustawieniu odpowiedniej temperatury, biorąc pod uwagę tę panującą na zewnątrz. Jeśli na dworze mamy 30-stopniowy upał, nie powinniśmy ustawiać temperatury wewnątrz na poziomie 18 stopni. Różnica jest zbyt duża, co może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, prowadząc np. do przeziębienia. Optymalna temperatura w pomieszczeniu latem oscyluje w granicach 22-26 stopni i taką należy utrzymać, aby organizm nie doznał szoku, przechodząc z zewnątrz do biura czy domu.

Zadbaj o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu

Dobrej klasy klimatyzator potrafi obniżyć wilgotność powietrza nawet do 0. Dlatego warto zadbać o nawilżenie, np. przy użyciu nawilżacza powietrza. Optymalna wilgotność latem powinna oscylować w granicach 50-55%. Dzięki niej unikniemy dolegliwości związanych z wysuszaniem oczu, śluzówki nosa i skóry

Pamiętaj o serwisie i czyszczeniu

Klimatyzatory proponowane przez firmę Profiklima posiadają filtry, które skutecznie oczyszczają powietrze z zarazków, bakterii, grzybów, pleśni, pyłków traw czy roztocza kurzu domowego. Dzięki temu, powietrze, które wraca do nas z jednostki wewnętrznej jest od nich wolne, jest więc idealne warunki dla osób cierpiących na alergię. Używając klimatyzacji należy jednak pamiętać o jej regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów, które najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Jeśli posiadamy urządzenie klimatyzacyjne starszego typu, konieczne będzie jej czyszczenie, najlepiej raz na miesiąc np. przy użyciu ciepłej wody z mydłem. Nieczyszczona klimatyzacja doprowadzi do sytuacji, w której wszelkie zebrane wcześniej zanieczyszczenia wrócą do pomieszczenia.

Przestrzeganie wymienionych wyżej zasad użytkowania klimatyzacji znacznie zminimalizuje ryzyko występowania dolegliwości, o których wspomniano. Szczegółowych informacji na ten temat z przyjemnością udzielą Państwo nasi pracownicy.