ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Serwis klimatyzacji. Czy potrzeba?

Co daje czyszczenie klimatyzacji?

Z pewnością niejeden z nas zadał sobie to pytanie: po co w ogóle czyścić klimatyzację? Dlaczego kwestia utrzymania tego urządzenia w stałej czystości jest tak ważna i tak często o niej się mówi.

Często przecież zdarzają się sytuacje, że nasz kontakt z klimatyzacją (zwłaszcza w biurze) zaczyna i kończy się jednocześnie na etapie montowania klimatyzacji przez wykwalifikowaną firmę, a następnie na odpowiednim jej ustawieniu, czy też zmianie ustawień, wedle naszych upodobań i potrzeb. Tymczasem, nie mamy świadomości, że nieczyszczona i nie konserwowana klimatyzacja  nie tylko jest szkodliwa dla naszego zdrowa, ale co gorsza (zwłaszcza w przypadku, kiedy mówimy o klimatyzacji domowej, na którą wydaliśmy sporą część naszych oszczędności) ulega szybciej awariom i usterkom. A przecież nie na tym nam zależy.

Warto również nadmienić, że coraz częstszym zabiegiem stosowanym przez producentów urządzeń, jakimi są klimatyzatory, jest nałożenie na użytkownika ich modelu klimatyzacji konieczności systematycznych przeglądów i zabiegów czyszczenia klimatyzacji. W przypadku, kiedy dany klient nie będzie przestrzegał zaleceń, jakie sformułował dla nas producent naszego urządzenia klimatyzującego, możemy być pewni, że w przypadku awarii, nasze zgłoszenie reklamacyjne nie będzie przez firmę rozpatrzone pozytywnie. Gdyż nie będzie nas obowiązywać gwarancja.

Filtry i inne części klimatyzatora

Jeśli nie orientujemy się w temacie oczyszczania klimatyzacji, warto wówczas sięgnąć po pomoc fachowej ekipy, która na co dzień zajmuje się działaniami tego typu. W takim przypadku mamy gwarancję, że nasza klimatyzacja zostanie całościowo oczyszczona, poczuwszy od wlotów i wylotów powietrza, poprzez filtry, jak również kanały i przewody znajdujące się w naszym klimatyzatorze. Co ważne, regularne i systematyczne uzupełnianie freonu, oczyszczanie filtra i innych elementów składowych klimatyzacji spowodują, że nasze urządzenie będzie działało sprawnie, spełniając swoje zadanie. Co istotne, zwłaszcza dla naszego portfela, sprawnie działająca klimatyzacja pochłania znaczniej mniej energii niż klimatyzacja, która nie jest czyszczona i której funkcjonowanie znacznie odbiega od przyjętych przez producenta norm. Warto również zdać sobie sprawę, że nieczyszczony filtr, znajdujący się w klimatyzacji spowodowuje nagromadzenie się w powietrzu kurzu, pyłu i różnego rodzaju drobnoustrojów, co z pewnością odbije się na naszym zdrowiu i ogólnym samopoczuciu. Tym bardziej, jeśli w naszym otoczeniu znajdują się alergicy, czyli osoby podatne na działanie roztoczy, czy bakterii. Dlatego, dla własnego dobra i naszych najbliższych, pamiętajmy o konieczności systematycznej i regularnej konserwacji naszej klimatyzacji.