ul. Przepiórki 59
02-407 Warszawa
tel. +48 22 810 31 11
tel. +48 607 353 123
profiklima@profiklima.pl

Klimatyzator kanałowy – niewidoczny

Jak pisaliśmy w zakładce „jakie urządzenie”  urządzenie kanałowe stosujemy kiedy mamy nieużytkowe poddasze lub sufit podwieszany, ewentualnie przestrzeń do zabudowy gdzie możemy schować jednostkę wewnętrzną.  Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu widzimy tylko kratki nawiewne zamontowane w suficie lub na ścianie.  Przy dobrze dobranych średnicach rur i kratkach nawiewnych, głośność takiego urządzenia jest minimalna. Minusem takiego rozwiązania jest jednoczesność nadmuch do poszczególnych pomieszczeń tzn. nawiewamy taką samą temperaturą do wszystkich bez możliwości regulacji w poszczególnych pomieszczeniach.

kanalowe_fujitsu

Z naszego doświadczenia wynika, że urządzenia kanałowe świetnie sprawdzają się w salonach, gdzie mamy dużą powierzchnię do schłodzenia, czasami połączoną z aneksem kuchennym, sypialniach gdzie wystarczy 20 cm przestrzeni sufitowej do zamontowania urządzenia.

Co zrobić kiedy mamy parę pokoi i chcemy wszędzie mieć schowaną klimatyzację?
Musimy podjąć decyzję: do każdego pokoju osobny klimatyzator i swobodna regulacja, albo większe urządzenie i jednakowy nawiew dla wszystkich.

Stosujemy też rozwiązania indywidualne np. zabudowa klimatyzacji w ściance TV, dzięki czemu nie obniżamy sufitu a urządzenie jest schowane w ściance.